Neformalus švietimas

 

 

 

 

NEFORMALAUS ŠVIETIMO TVARKARAŠTIS

 

NEFORMALAUS UGDYMO VEIKLA ŠV. MATO GIMNAZIJOJE

2017 – 2018 m. m.

 

 

 1. 1. Capoeira. Vadovas - Audrius Kiuberis

 

Capoeira - (tariama „kapueira“) – brazilų kovos menas, sujungiantis šokį, muziką ir akrobatiką. 
Capoeira yra gerokai daugiau nei sportas. Tai brazilų kultūrinis paveldas, tradicijos ir išskirtinė idėja. Kadangi Capoeiros kovos menas kildinamas iš afrikietiškų ritualinių šokių, taip pat, kaip ir šokiai, capoeira negali egzistuoti be muzikos. Muzika yra ritmo pagrindas.
Užsiėmimuose mes mokomės Capoeiros judesių, ritmo (grojame tradiciniais, mušamaisiais braziliškais instrumentais), dainuojame Capoeiros dainas (portugalų kalba). Fizinis lavinimas Capoeiroje yra visapusiškas - pamokose turime daug balanso (įvairios pozicijos stovint ant rankų), tempimo, spyrių, imtynių veiksmų pratimų. Mokomės Capoeiros sekvencijų (judesių sekų), kurių metu lavinama ištvermė, jėga ir lankstumas.

 

 

 1. 2. Futbolas. Vadovas - treneris profesionalas Martynas Karpavičius

Šv. Mato gimnazijoje neformalaus ugdymo pamokose supažindinsiu mokinius su futbolu. Užsiėmimų metu mokiniai turės galimybę susipažinti su profesionaliomis treniruotėmis, mokiniams pageidaujant organizuosime turnyrus, konkursus. Treniruotėse laukiami tiek berniukai, tiek mergaitės. Jei bus daug norinčių dalyvauti užsiėmimuose, planuojama įkurti mokyklos futbolo lygą (tiek pradinių ir vyresnių klasių mokiniams).

Treneris apie save:

 • Nuo 2009 metų dirbu Marijampolės futbolo centre – futbolo treneriu.
 • Studijuoju paskutiniam kurse kūno kultūros studijas Lietuvos sporto universitete.
 • Turiu UEFA B trenerio licenciją.
 • Atlikau stažuotes Anglijoje „CharltonAtletic“ klube, Škotije „Hearts“ klube. Dalyvavau UEFA ir FIFA kursuose Lietuvoje, Danijoje, Azerbaidžane, Slovėnijoje.
 • 2011 metais buvau Lietuvos merginų U-17 trenerio asistentas. Tapome Baltijos čempionais
 • 2014 metais buvau Lietuvos merginų U-15 vyr. treneris. Tapome Baltijos čempionais.
 • Su Marijampolės komanda laimėjome 2012 metais Lietuvos futbolo čempionato sidabrą. 2013,2014, 2015 metais tapome Lietuvos čempionais. 2013 metais laimėjome bronzą Lietuvos salės futbolo čempionate, 2016 metais tapome Lietuvos salės futbolo čempionais.
 • 2015 metais laimėjau UEFA masinio futbolo lyderio pirmą vietą Europoje, už organizuojamus įvarius futbolo renginius.
 • Esu suorganizavęs apie 150 futbolo renginių per 7 metus.
 • Dirbau Kūno kultūros mokytoju Keturvalakių mokykloje - daugiafunkciame centre, Daukšių pagrindinėje mokykloje, Gižų K. Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre, Marijampolės „Smalsučio“ pradinėje mokykloje. Neformalaus ugdymo mokytoju dirbau Vilkaviškio rajono sporto mokykloje.

 

 1. 3. Krepšinis. Vadovas -  gimnazijos mokytojas Vidas Budreckas

 

Jaunas ir energingas mūsų gimnazijos kūno kultūros mokytojas Vidas Budreckas kviečia nepamiršti lietuviams labai svarbios sporto šakos – krepšinio. Užsiėmimo metu stiprinti mokinių sveikatą, išmokti pagrindinius krepšinio žaidimo elementus, žaisti krepšinį pagal taisykles, padėti mokiniams pamilti šią sporto šaką.

 

 1. 4. Orientacinis. Vadovė  -  gimnazijos mokytoja - Janina Farmonikaitė

Programa skirta 5-8 ir I-II klasių mokiniams, norintiems išmokti orientuotis su žemėlapiu, visapusiškai tobulėti bei naudingai leisti laiką, atstovauti gimnaziją įvairiose varžybose, turnyruose, šventėse. Orientavimosi sportas – gebėjimas teisingai orientuotis žemėlapyje bei įveikti kuo greičiau atstumą, tai sporto šaka, kurią gali sportuoti nuo jauniausio iki vyriausio. Tai individuali sporto šaka, kuri stiprina bendrystę, draugystę, šeimas.

 1. 5. Vokiečių kalba (5 kl.). Vadovė – gimnazijos mokytoja Laima Vilkevičienė

Mokiniai susipažins su vokiečių kalba, sužinos pagrindines tarimo ir rašybos taisykles.

Gebės pasisveikinti, prisistatyti, paklausti ir atsakyti apie amžių, tautybę ir pan. Moksleiviai gebės

dirbti grupėmis, bendrauti ir bendradarbiauti.

 

 1. 6. Rusų kalba (5 kl.). Vadovė – gimnazijos mokytoja Dalia Jančiauskienė

Programa skatina mokytis kaimyninės šalies kalbą, gilinti rusų kalbos žinias per komunikacinius žaidimus. Tikimasi, kad mokiniai įgis bendravimo įgūdžių, įsisavins įvairių  gyvenimo sferų leksiką, sukaups naudingą  informaciją, gebės ją perteikti,  t.y. – nesibaimins kalbėti su rusakalbiu žmogumi.

 

 1. 7. Keramika. Vadovė – dailininkė profesionalė Akvilina Kripaitytė

 

Mokykloje dirbanti dailininkė profesionalė Akvilina Kripaitytė kviečia pajusti kūrybos džiaugsmą liečiantis prie molio ir kuriant įstabias figūras, kurios išdegę krosnyje yra puikūs darbai puošiantys tiek mokyklos, tiek namų erdves. Beje, tai nuostabi dovana.

 

 1. 8. Dizainas. Vadovė – dailininkė profesionalė Akvilina Kripaitytė

Užsiėmimų metu mokiniai bus supažindinti su interjero dizaino pagrindais, erdvinės plastikos  principais, kurs dekoratyvinius akcentus mokyklos erdvėms papuošti, naudojant įvairias popieriaus meno technikas.

 

 1. 9. Aviamodeliavimas. Vadovas  - Zenonas Petraitis

Užsiėmimų metu moksleiviai išmoksta naudotis įrankiais, braižyti brėžinius, įgauna praktinių darbo įgūdžių. Mokiniai gamina skraidančius popierinius lėktuvėlius, laivelius, mašinėles: braižo modelį, jį iškerpa ir suklijuoja. Modelis išbandomas reguliuojant skrydžio trajektoriją. Konstruojami ir aitvarai. Vaikai mokomi gaminti schematinius, vėliau - kontūrinius modelius, kurie turi varikliuką, kuro baką ir valdymo sistemą.

 

10. Choras (5-12 klasės). Vadovas – chorvedys Žilvinas Tarvydas

Kartais galvojame, kad choras tai nuobodi veikla, kuriai neverta skirti laiko. Kas taip mano – klysta. Choras – tai dainos, giesmės, grojimas instrumentais, bendravimas ir gyva bei labai įdomi veikla. Chore jūs galėsite realizuoti savo muzikines svajones, pajausti scenos „skonį“, žaismingai bei intelektualiai praleisti laiką.

 

11. Fotografija. Vadovė – fotomeninkė profesionalė Marija Stanulytė

Fotografija – tai ne tik spustelti mygtuką ir pamatyti vaizdą ekrane. Fotografija – tai menas, kūryba, nuostaba, atradimų džiaugsmas, kuriam reikia kantrumo bei kruopštumo. Fotografijos būrelis – tai tam tikra prasme – laboratorija ir nuotykis. Verta tai rinktis.

 

 

12. Teatras. Vadovas – aktorius Tomas Erbrėderis

Vaidinti – tai išmokti susikalbėti su savimi ir šalia esančiu. Teatras – tai visų žmogiškųjų pojūčių paletė. Ši veikla – tai mūsų gimnazijos teatro studijos „Kubas“ ilgametė patirtis, kuri kupina netikėtumų. Tai galimybė lavinti savo iškalbą, raišką, įgauti drąsos Būti.

 

13. Anglų kalba (Pradinės klasės). Vadovė – gimnazijos mokytoja Kristina Jocevičiūtė Gaidamavičienė

Keliaujant po pasaulį, svarbu susikalbėti su kitais žmonėmis. Anglų kalba yra ta kalba, kuria galima susikalbėti ir bendrauti  beveik visose vietose pasaulyje. Žaismingų užsiėmimų metu vaikai turės ypatingą progą susipažinti su anglų kalba, pagilinti jau turimas žinias. Ankstyvas kalbų mokymas – išmintingas pasirinkimas.

Atnaujinta: 2017 10 16
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Visos teisės saugomos 2010-2017. E-sprendimas r-tvs