Pradžia

Gimnazijos diena

Rugsėjo 21 dienos kalendoriaus lapelyje pažymėta, kad minima šv. Mato diena. Tądien savo šventę, gimnazijos dieną, švenčia šv. Mato gimnazija.

Renginiai, skirti šiai dienai paminėti, prasidėjo dar ryte. Tačiau svarbiausia šventė, skirta visai gimnazijos bendruomenei, įvyko vakare. Ji prasidėjo šv. Mišiomis Panemunės Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo Vilkaviškio vyskupijos kurijos kancleris kun. L. Baltrušaitis, Šv. Mato gimnazijos direktorius kun. R. Baltrušaitis, Kauno jėzuitų gimnazijos kapelionas kun. A. Gudaitis ir Aleksoto dekanato vicedekanas, Panemunės parapijos klebonas R. Baltrušaitis. Bažnyčios skliautais aidėjo Kauno sakralinės muzikos mokyklos choro „Juniores“ (choro vadovė I. Tarvydienė, koncertmeisterė G. Drenceikaitė – Paliulienė) giesmės.

Po šv. Mišių šventinis vakaras vyko šv. Mato gimnazijos aktų salėje. Šventėje dalyvavo mokiniai, jų tėvai, mokytojai ir gausus būrys svečių: Lietuvos Respublikos Seimo narys A. Veryga, Lietuvos Respublikos Seimo nario A. Verygos padėjėja G. Dušenkaitė, Kauno m. tarybos narys, Panemunės bendruomenės pirmininkas G. Žukauskas, Panemunės seniūnijos seniūnė R. Žolynienė, Panemunės ikimokyklinių ugdymo įstaigų vedėjos ir kiti svečiai. Šventėje skambėjo posmai apie jaunystę, pasakojimai apie šv. Mato gyvenimą, apie jo įprasminimą dailininko Karavadžo  paveiksle „Šv. Mato pašaukimas“. Puikią nuotaiką kūrė choro „Juniores“ atliekamos dainos ir giesmės, gimnazijos svečių ir draugų sveikinimo žodžiai ir mintys apie jaunystę. Maloniu siurprizu tapo kitų katalikiškų mokyklų mokinių atsiųsti video sveikinimai.

Šventės kulminacija - naujų gimnazijos mokinių inauguracija. Gimnazijos bendruomenei prisistatė pirmokai ir penktokai. Nuoširdžiai skambėjo dainos ir priesakai, jog bus puikiais, drausmingais mokiniais bei gerais draugais ir aktyviais gimnazijos nariais.

Šv. Mato ženklas – angelas. Gimnazijos direktorius kun. R Baltrušaitis šventės pabaigoje padėkojo svečiams ir gimnazijos bičiuliams ir visiems įteikė po angelo skulptūrėlę. Jau tapo tradicija atsisveikinant pasidalyti Pažaislio vienuolyno sode subrendusiais obuoliais, jais su visais šventės dalyviais ir pasidalijo III klasių gimnazistai.

Nepastebimai prabėgo gimnazijos šventinis vakaras. Jo sukurtą nuotaiką labai gerai atskleidžia Kauno m. tarybos nario, Panemunės bendruomenės pirmininko G. Žukausko pasakyti žodžiai, jog po tokios dvasingos, jaukios, gražios šventės net kalbėti nesinori.

Šv. Mato gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

metodininkė Vida Seikauskaitė

(daugiau akimirkų iš šventės...)

Pradžia